WhatsApp
Telefon
Köpek Tırnak Kesimi | Makas Pet Kuaför | Çengelköy Pet Kuaför

Köpek Tırnak Kesimi | Makas Pet Kuaför | Çengelköy Pet Kuaför

Köpek Tırnak kesimi; Makas Pet Kuaför olarak köpekleriniz için tırnak kesim hizmeti de veriyoruz çünkü köpeklerde tırnak bakımı tahmin edilenden daha önemlidir. Bakımsız tırnaklar köpeğinizin ve sizin sağlığınızı tehlikeye atabilir. Bunların yaşanmaması için düzenli tırnak bakımı öneriyoruz.

Neden Köpeğimin Tırnaklarını Kestirmeliyim?

kopek-tirnak-kesimi

Uzun ve bakımsız tırnaklar, kirlenir ayrıca yürdükçe ayağa baskı yapar, bunlar köpeğinizi rahatsız eder.

Düzgün kesilip törpülenmeyen tırnaklar yanlış uzayabilir ve batık yapabilir. Bu batıklar enfeksiyona sebep olabilir.

Köpeğiniz yürüdükçe canı acıyacağı için yürüyüş bozuklukları, hareket kısıtlılıkları oluşabilir.

Bütün bunların hiç yaşanmaması için, düzenli olarak köpeklerinizin tırnaklarını temizletmenizi, kestirmenizi ve törpületmenizi öneriyoruz.

Köpeğimin Tırnaklarını Ne Sıklıkta Kestirmeliyim?

kopek-tirnak-kesimi-3

Doğal ortamlarında köpekler toprağa, kayalara, ağaçlara birçok farklı zemine basarak, hareketle aslında kendi tırnaklarını törpülerler ancak şehir içlerinde birçok köpeğin bu şansı olmuyor. Uzama süresi köpekten köpeğe değişebilir. Uzadıkça rutin olarak kestirmenizi öneririz. 

Makas Pet kuaförde köpek sahipleri genellikle her yıkamada/tıraşta 3-4 haftda 1 tırnak kesimini de yaptırıyorlar. Sizlere de bu rutinde tırnak bakımını yaptırmanızı öneririz.

Köpek Tırnakları Nasıl Kesilir?

Köpeğinizin tırnakları, uzman bir pet kuaför tarafından profesyonel köpek tırnak makası ile kesilir.

Köpek tırnak makası her kullanımdan sonra temizlenir ve sterilize edilir.

kopek-tirnak-kesimi

Bu işlemin profesyoneller tarafından yapılması çok önemlidir. Özellikle siyah tırnaklarda, canlı dokuyu ayırt etmek zordur.

Yanlış kesimler sonucunda, büyük ölçüde kanamalar olabilir. Bu riskin alınmaması için tırnak kesiminde bir uzman desteği almak önemlidir.

Tırnaklar canlı dokunun 4-5 mm önünden kesilmelidir. 

Düzenli Tırnak Bakımı İle Daha Mutlu Köpekler

Köpeğinize düzenli olarak tırnak bakımı yaptırdığınız takdirde, patileri çok daha temiz olacaktır ve hiç rahatsızlık duymadan rahatça koşup oynayabilecektir.

kopek-tirnak-kesimi

Makas Pet Kuaför, profesyonel köpek tırnak bakım işlemi için haftanın 7 günü hizmetinizdedir. İstanbul'da alanında kalitesi ile isim yapmış, Çengelköy pet kuaför olarak, uzman kadro ve profesyonel malzemelerle çalışan, bütün süreci köpek sahibine kameradan izleme imkanı tanıyan tek pet kuafördür.

Siz de Makas Pet Kuaför'ün profesyonel bakım, köpek tırnak kesim hizmetinden faydalanmak için 0538 200 77 25 numarasını arayarak randevu alabilirsiniz.

kopek-tirnak-kesimi-makas-pet-kuaför

 

Sıkça Sorulan Sorular

KÖPEĞİMİ NEDEN TIRAŞ ETTİRMELİYİM?

Öncelikle tüylü dostlarımızın normal şartlarda dış etkenlerden korunmasına ilk öncelik eden tüyleridir. Doğal ortamda, sokak yaşantısı süren dostlarımızın tıraş ettirilmesi konusunda gerekli önlemler alınmadıkça tıraş yaptırılması önerilen bir durum değildir. Doğal ortamları artık ev olan bizlerle birlikte, artık o evin bir bireyi haline gelen minik dostlarımızın ise mevsim geçişlerinde tüy dökümü, değişimi zamanlarında, tarama uygulamalarının aksatıldığı, keçeleşme, topaklaşma gibi derinin hava almasının kısıtlandığı durumlarda, deri enfeksiyonlarında, dermatolojik problemlerde gerek medikal gerek estetik açıdan dostlarımızın, profesyonel kuaförlerimiz eşliğinde belirli periyotlarda tıraş ettirilmeleri sağlık ve konforları açısından uygulanabilir bir durumdur.

Bazı özel ırklar hassas deri ve tüy yapısına sahiptir.  Pomeranian (boo) gibi çift katmanlı tüy yapısına sahip  ırklarda özel ırk makas tıraşını tercih etmeliyiz. Makine tıraşından veya kısa makas tıraşı sonrasında oluşabilme ihtimali olan alopecia x - alopesi (kara cilt hastalığı), tüy küsmesi, tıraş yanığı diye tabir ettiğimiz durumlar söz konusu olabilir. Diğer ırklarda da eğer alerji, ürtiker, hassas cilde sahip olduğunu bildiğiniz dostunuza makas tıraşını yaptırmanızı veya buldog, pincher, doberman, pug gibi kısa tüylü dostlarımıza ise medikal hipoalerjenik özel şampuanlarla banyo hizmetimizden yararlanmanızı öneririz. Uzun tüylü dostlarımızdan Yorkshire, maltese, poodle gibi özel ırklara sahipseniz dilediğiniz bir model tıraşı varsa, veya rahatsızlık verdiğini düşündüğünüz gözlerini kapatan tüyleri, genital bölge temizliği, pati bölgesindeki tüyleri rötuş, tarama ve banyo yaptırarak dostunuzun daha rahat ve bakımlı olmasını uzman pet kuaförlerimizden hizmet alarak sağlayabilirsiniz..

Medikal açıdan deri problemi yaşayan, tüylerinde ki keçeleşmelere taramanın çözüm olmadığı bir dostumuz ise gerekli uygun şartlarda pet kuaförlerimizle iletişime geçip medikal tıraş ve banyo yaptırabilirsiniz.” Sağlıklı deri hava ile temas etmelidir.”

Şikayetlerimiz tüy döküntüsüyse eğer aşağı yukarı bilmelisiniz ki 12 ayın 10 ayı bu sorunla karşı karşıyasınızdır… Gerekli taramalarla tüy dökülmesini en aza indirseniz de özellikle mevsim geçişlerinde bu tüy dökülme sorunları canınızı sıkabilir. Uzman pet kuaförlerimiz ile iletişime geçerek hangi boyutlarda kesim olacağı, öngörüldüğü takdirde gerekli işlemler hijyenik pet kuaför salonumuzda gerçekleşebilir.

Hiç bir koşulda tıraş için canlı bir hayvan uyutulmaz. Sedasyon vererek işlemlerin kolaylığına kaçan özellikle veteriner kliniklerine uyarımızdır. Uygun şekilde zaptıraptı sağlanan her kedi kolaylıkla tıraş edilebilir. Anestezinin bir hayvana verdiği zararlar yaşam kalitesini ilerleyen zamanlar da çok fazla düşürecektir. 15-20 dk gireceği stres için dostumuzun ömründen çalmayın...

Talebinize göre haftanın her günü ve saati randevu alarak hizmet alabilirsiniz.