WhatsApp
Telefon
Kedi Tarama | Nasıl Yapılır | Makas Pet Kuaför

Kedi Tarama | Nasıl Yapılır | Makas Pet Kuaför

Kedi Tarama

Kedi Tarama; Makas Pet Kuaför’de sıklıkla verdiğimiz hizmetlerden birisi de kedi taramadır. Bütün kedilerin düzenli olarak taranması onların sağlıkları için çok önemlidir. Tabii sizin de eve dökülen tüylerle uğraşmamanız için! Düzenli taranan/taratılan kedilerde bu sorun minimuma iner. Bütün kedi sahiplerini kedilerini her gün taramalarını öneriyoruz. Evde kedilerini tarayamayan evcil hayvan sahipleri için de Makas Pet Kuaför haftanın 7 günü hizmetinizde!

Kedi tarama

Kedilerde Taramanın Faydaları

Kedi tarama

  • Kedinizi tarandıkça üzerindeki kopmuş tüyleri alırsınız. Böylece derisi daha rahat nefes alır.
  • Taramak kedinizin kan dolaşımını da uyarır. Daha sağlıklı bir cilt ve tüy yapısına sahip olur.
  • Kedinizin dökülen tüylerini tarakla alarak eve dökülmesine engel olmuş olursunuz.

 

 

Kedileri Taramamanın Zararları

Kedi tarama çengelköy

  • Taranmayan kediler kopan tüylerin çoğunu yalayarak yutarlar ve bu mide ve bağırsakta tıkanmalara, sindirim sorunlarına sebep olabilir.
  • Kediniz yuttuğu tüyleri dışkı ile atamazsa ne yazık ki kusarak çıkartmaya çalışır.
  • Özellikle uzun tüylü ırklarda topaklanmalar
  • Topaklanan tüyler deri hastalıklarına davetiye çıkartır.
  • Kediniz topakları yalayarak ve yolarak açmaya çalıştıkça ne yazık ki yaralanmalar olabilir.

Bütün bunların hiç olmaması, kedinizin sağlıklı deri ve tüy yapısına sahip olması, evinize de daha az tüy dökülmesi için kedilerinizi düzenli olarak taramalı ya da taratmalısınız!

Birçok kedi sahibi ne yazık ki kedisini taramakta sıkıntı yaşıyor. Yarısından fazlası ise neredeyse hiç tarayamıyor çünkü kedileri izin vermiyor. Üzülmeyin, Makas Pet Kuaför’ün, profesyonel pet kuaförleri, ustalıkla, kedilerinizi strese sokmadan çok kısa sürede tarama işlemini gerçekleştiriyor.

Bazı kedi sahipleri düzenli olarak bu hizmetten faydalanmak için kuaförümüzü ziyaret ediyor. Kedileri burada taranmaya alıştığı için evde devam edebilenler de oluyor.

Kedi Nasıl Taranır?

kedi tarama etiler

Profesyonel pet kuaförlerimiz, öncelikle kedinizi sakinleştirir, sever ve ona ödül mamaları verir.

Bütün çalışma alanlarımızda kameralar vardır. Kediniz taranırken siz de onu, size verilecek ipad’den izleyebilirsiniz.

Uzman pet kuaförümüz öncelikle, istenmeyen kazaların olmaması için tırnaklarını keser ve törpüler.

Kedinizin tüy yapısını inceler ve tüylerine uygun olan tarak seçimini yapar.

Eğer kedinizde topaklanmalar varsa bu topaklar topak açıcı spreyle açılır, temizlenir.

Tüylerdeki topaklanmalar temizlendikten sonra kediniz  furminatör gibi profesyonel taraklar ile taranır.

Kullanılan bütün malzemeler, her evcil hayvandan sonra temizlenir ve sterilize edilir.

Zamanla kedileriniz taranmaya alışır. Daha az tüy dökmeye başlar. Daha sağlıklı ve parlak tüylere sahip olur.!

Makas Pet Kuaför, Çengelköy de profesyonel kedi tarama işlemi için uzman kadrosu ile haftanın 7 günü hizmetinizdedir. İstanbul'da alanında kalitesi ile isim yapmış, Çengelköy pet kuaför

Makas pet kuaför Etiler

 

Sıkça Sorulan Sorular

KÖPEĞİMİ NEDEN TIRAŞ ETTİRMELİYİM?

Öncelikle tüylü dostlarımızın normal şartlarda dış etkenlerden korunmasına ilk öncelik eden tüyleridir. Doğal ortamda, sokak yaşantısı süren dostlarımızın tıraş ettirilmesi konusunda gerekli önlemler alınmadıkça tıraş yaptırılması önerilen bir durum değildir. Doğal ortamları artık ev olan bizlerle birlikte, artık o evin bir bireyi haline gelen minik dostlarımızın ise mevsim geçişlerinde tüy dökümü, değişimi zamanlarında, tarama uygulamalarının aksatıldığı, keçeleşme, topaklaşma gibi derinin hava almasının kısıtlandığı durumlarda, deri enfeksiyonlarında, dermatolojik problemlerde gerek medikal gerek estetik açıdan dostlarımızın, profesyonel kuaförlerimiz eşliğinde belirli periyotlarda tıraş ettirilmeleri sağlık ve konforları açısından uygulanabilir bir durumdur.

Bazı özel ırklar hassas deri ve tüy yapısına sahiptir.  Pomeranian (boo) gibi çift katmanlı tüy yapısına sahip  ırklarda özel ırk makas tıraşını tercih etmeliyiz. Makine tıraşından veya kısa makas tıraşı sonrasında oluşabilme ihtimali olan alopecia x - alopesi (kara cilt hastalığı), tüy küsmesi, tıraş yanığı diye tabir ettiğimiz durumlar söz konusu olabilir. Diğer ırklarda da eğer alerji, ürtiker, hassas cilde sahip olduğunu bildiğiniz dostunuza makas tıraşını yaptırmanızı veya buldog, pincher, doberman, pug gibi kısa tüylü dostlarımıza ise medikal hipoalerjenik özel şampuanlarla banyo hizmetimizden yararlanmanızı öneririz. Uzun tüylü dostlarımızdan Yorkshire, maltese, poodle gibi özel ırklara sahipseniz dilediğiniz bir model tıraşı varsa, veya rahatsızlık verdiğini düşündüğünüz gözlerini kapatan tüyleri, genital bölge temizliği, pati bölgesindeki tüyleri rötuş, tarama ve banyo yaptırarak dostunuzun daha rahat ve bakımlı olmasını uzman pet kuaförlerimizden hizmet alarak sağlayabilirsiniz..

Medikal açıdan deri problemi yaşayan, tüylerinde ki keçeleşmelere taramanın çözüm olmadığı bir dostumuz ise gerekli uygun şartlarda pet kuaförlerimizle iletişime geçip medikal tıraş ve banyo yaptırabilirsiniz.” Sağlıklı deri hava ile temas etmelidir.”

Şikayetlerimiz tüy döküntüsüyse eğer aşağı yukarı bilmelisiniz ki 12 ayın 10 ayı bu sorunla karşı karşıyasınızdır… Gerekli taramalarla tüy dökülmesini en aza indirseniz de özellikle mevsim geçişlerinde bu tüy dökülme sorunları canınızı sıkabilir. Uzman pet kuaförlerimiz ile iletişime geçerek hangi boyutlarda kesim olacağı, öngörüldüğü takdirde gerekli işlemler hijyenik pet kuaför salonumuzda gerçekleşebilir.

Hiç bir koşulda tıraş için canlı bir hayvan uyutulmaz. Sedasyon vererek işlemlerin kolaylığına kaçan özellikle veteriner kliniklerine uyarımızdır. Uygun şekilde zaptıraptı sağlanan her kedi kolaylıkla tıraş edilebilir. Anestezinin bir hayvana verdiği zararlar yaşam kalitesini ilerleyen zamanlar da çok fazla düşürecektir. 15-20 dk gireceği stres için dostumuzun ömründen çalmayın...

Talebinize göre haftanın her günü ve saati randevu alarak hizmet alabilirsiniz.