WhatsApp
Telefon
Kedi Makas Tıraşı | Makas Pet Kuaför | İstanbul Kedi Makas Traşı

Kedi Makas Tıraşı | Makas Pet Kuaför | İstanbul Kedi Makas Traşı

Kedi Makas Tıraşı Nedir?

Kedi makas tıraşı, kedilerin tüylerinin tıraş makinesi kullanılmadan, profesyonel makaslar ile kısaltılmasıdır. Kediler için makas tıraşı genel olarak değil sadece bölgesel olarak yapılır.

Neden ve Ne Zaman Kedilerde Makas Tıraşı?

Kedi Makas Traşı

Makas pet kuaför olarak, evcil hayvanlarınızın hem fiziksel hem de psikolojij sağlıklarını önemsiyoruz. Tıraşlarımızda asla anestezi kullanmıyoruz. Anestezi olmadan da bir kediyi yaklaşık 1 saat boyunca sakince tutup makas tıraşı yapmak ne yazık ki mümkün değil. Bu esnada çok gerildikleri için, uzun uzun makas tıraşı yapmak yerine, onları germeden hızlıca profesyonel makineler ile tıraş etmeyi tercih ediyoruz. Böylece 10-15 dakikada işlem tamamlanıyor.

Bazı durumlarda evcil hayvan sahipleri komple tıraş değil de bölgesel tıraş yaptırmak istiyor. Örneğin dışkı esnasında popo kısmı kirlenen kediler için sadece popo kısmının makas ile kısaltılması ya da uzun tüylü kedilerde oluşan topaklanmaların açılması gibi. Bu gibi bölgesel ihtiyaçlar durumda, kediler için makas tıraşı hizmeti de veriyoruz.

Kedi Makas Tıraşı Nasıl Yapılır?

Makas pet kuaför'de kedi makas tıraşı tek bir işlem adımından oluşmaz. Kedinize komple bir bakım süreci uygulanır. İşlem adımlarımız şu şekildedir;

Kedi Makas Traşı

Randevu saatinizde uzman kadromuz bütün çalışma alanını, aletleri sterilize etmiş, hazır bir şekilde sizi karşılar. Çalışma alanımız, önceki hayvanların kokusundan dahi arındırılmış olur. Bu sayede kediniz kendini daha rahat ve güvende hisseder.

 

Kedi Makas Traşı

İşlem süreci boyunca kedi sahiplerinin, kedilerin yanında bulunmaması önerilir ancak bütün çalışma alanımızda kameralar mevcuttur. Bütün işlem sürecini size verilecek ipad'den izleyebilirsiniz. 

 

 

Kedi Makas Traşı

Kedi makas tıraşı için kedinize hiçbir aşamada anestezi verilmez, sedasyon uygulanmaz. Kedileriniz tamamen ayık ve uyanık olur.

 

Kedi Makas Traşı

Bakım süreci tırnaklar ile başlar. Kedilerinizin tırnakları kesilir ve törpülenir.

 

 

 

Kedi Makas Traşı

Kediniz komple taranır. Topaklar kesilir ya da topak açıcı sprey ile açılır. Bölgesel kısalma istediğiniz yerler kısaltılır.

 

 

Kedilerinizin gözleri ve kulakları, özel bakım solüsyonları ile silinir ve temizlenir.

 

 

 

 

Kedinize tüy bakım spreyi ve dilerseniz pet parfümü sıkılır.

 

 

Kedi Makas Traşı

İşlemler yaklaşık 10-15 dakika süre alır.

 

 

 

Kedi Makas Traşı

Topaklanmaları açılan, bölgesel tüy kısalatma işlemi yapılan, komple taranan, tırnakları kesilen ve göz/kulak temizliği yapılan kediniz bakım süreci tamamlandıktan sonra size teslim edilir.

 

 

 

Topakları İhmal Etmeyin!

Makas Pet Kuaför olarak, özellikle uzun tüylü kedilerde oluşan topakların açılması, temizlenmesi için kedilerimizi belirli bir rutinde kuaförümüze bekliyoruz. Temizlenmeyen topaklar ilerleyen dönemde deri problemlerine sebep olabilir. Ayrıca kediniz kendini yalayarak temizlemeye çalıştıkça oraları yolabilir ve yara yapabilir.

Kedim Bölgesel Tüy Kısaltmaya İhtiyaç Duyuyor Mu?

Evet, bazı kediler buna ihtiyaç duyuyor. Örneğin arka bacaklarından birisi olmayan 3 bacaklı kediler. Dışkılama esnasında kedilerini yeterince yükseltemedikleri için popo kısmı normalden fazla kirleniyor ve bazen oradaki tüyler bu sebeple dışkıdan topaklanıyor. Kediler rahatsız oluyor, yeterince temizlenemiyor. Bu gibi durumlarda, belirli aralıklarla o kısımlardaki tüylerin temizlenmesi için kedi sahiplerimizi pet kuaförümüze bekliyoruz.

Makas Pet Kuaför, profesyonel kedi makas tıraşı işlemi için uzman kadrosu ile haftanın 7 günü hizmetinizdedir. İstanbul'da alanında kalitesi ile isim yapmış, Çengelköy pet kuaför olarak, uzman kadro ve profesyonel malzemelerle çalışan, bütün süreci kedi sahibine kameradan izleme imkanı tanıyan tek pet kuafördür.

Siz de Makas Pet Kuaför'ün profesyonel bakım, kedi makas tıraşı hizmetinden faydalanmak için 0538 200 77 25 numarasını arayarak randevu alabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

KÖPEĞİMİ NEDEN TIRAŞ ETTİRMELİYİM?

Öncelikle tüylü dostlarımızın normal şartlarda dış etkenlerden korunmasına ilk öncelik eden tüyleridir. Doğal ortamda, sokak yaşantısı süren dostlarımızın tıraş ettirilmesi konusunda gerekli önlemler alınmadıkça tıraş yaptırılması önerilen bir durum değildir. Doğal ortamları artık ev olan bizlerle birlikte, artık o evin bir bireyi haline gelen minik dostlarımızın ise mevsim geçişlerinde tüy dökümü, değişimi zamanlarında, tarama uygulamalarının aksatıldığı, keçeleşme, topaklaşma gibi derinin hava almasının kısıtlandığı durumlarda, deri enfeksiyonlarında, dermatolojik problemlerde gerek medikal gerek estetik açıdan dostlarımızın, profesyonel kuaförlerimiz eşliğinde belirli periyotlarda tıraş ettirilmeleri sağlık ve konforları açısından uygulanabilir bir durumdur.

Bazı özel ırklar hassas deri ve tüy yapısına sahiptir.  Pomeranian (boo) gibi çift katmanlı tüy yapısına sahip  ırklarda özel ırk makas tıraşını tercih etmeliyiz. Makine tıraşından veya kısa makas tıraşı sonrasında oluşabilme ihtimali olan alopecia x - alopesi (kara cilt hastalığı), tüy küsmesi, tıraş yanığı diye tabir ettiğimiz durumlar söz konusu olabilir. Diğer ırklarda da eğer alerji, ürtiker, hassas cilde sahip olduğunu bildiğiniz dostunuza makas tıraşını yaptırmanızı veya buldog, pincher, doberman, pug gibi kısa tüylü dostlarımıza ise medikal hipoalerjenik özel şampuanlarla banyo hizmetimizden yararlanmanızı öneririz. Uzun tüylü dostlarımızdan Yorkshire, maltese, poodle gibi özel ırklara sahipseniz dilediğiniz bir model tıraşı varsa, veya rahatsızlık verdiğini düşündüğünüz gözlerini kapatan tüyleri, genital bölge temizliği, pati bölgesindeki tüyleri rötuş, tarama ve banyo yaptırarak dostunuzun daha rahat ve bakımlı olmasını uzman pet kuaförlerimizden hizmet alarak sağlayabilirsiniz..

Medikal açıdan deri problemi yaşayan, tüylerinde ki keçeleşmelere taramanın çözüm olmadığı bir dostumuz ise gerekli uygun şartlarda pet kuaförlerimizle iletişime geçip medikal tıraş ve banyo yaptırabilirsiniz.” Sağlıklı deri hava ile temas etmelidir.”

Şikayetlerimiz tüy döküntüsüyse eğer aşağı yukarı bilmelisiniz ki 12 ayın 10 ayı bu sorunla karşı karşıyasınızdır… Gerekli taramalarla tüy dökülmesini en aza indirseniz de özellikle mevsim geçişlerinde bu tüy dökülme sorunları canınızı sıkabilir. Uzman pet kuaförlerimiz ile iletişime geçerek hangi boyutlarda kesim olacağı, öngörüldüğü takdirde gerekli işlemler hijyenik pet kuaför salonumuzda gerçekleşebilir.

Hiç bir koşulda tıraş için canlı bir hayvan uyutulmaz. Sedasyon vererek işlemlerin kolaylığına kaçan özellikle veteriner kliniklerine uyarımızdır. Uygun şekilde zaptıraptı sağlanan her kedi kolaylıkla tıraş edilebilir. Anestezinin bir hayvana verdiği zararlar yaşam kalitesini ilerleyen zamanlar da çok fazla düşürecektir. 15-20 dk gireceği stres için dostumuzun ömründen çalmayın...

Talebinize göre haftanın her günü ve saati randevu alarak hizmet alabilirsiniz.