WhatsApp
Telefon
Kedi Makina Tıraşı

Kedi Makina Tıraşı

Kedi Makine Tıraşı Nedir?

Kedi makine tıraşı, kedinizin tüylerinin profesyonel kedi tıraş makinesi ile kesilmesidir. Kedi makine tıraşı yapılırken hiçbir anestezi veya sedasyon maddesi kullanılmaz! Profesyonel pet kuaförümüz kedileriniz tamamen uyanıkken tıraş işlemini gerçekleştirir. Böylece antestezi riski ile karşılaşmazsınız.

kedi traşı

Kedi Makine Tıraşı Nasıl Yapılır?

Makas Pet Kuaför'de kedi makine tıraşı tek başına yapılmaz. Kedinize komple kulağından tırnağına bir bakım uygulanır. Bütün işlemler deneyimli ve profesyonel pet kuaförler tarafından gerçekleştirilir. Ekibimizin gerçekleştirdiği işlem adımları şu şekildedir;

kedi traşı nasıl yapılır

Siz gelmeden önce, bütün çalışma alanları uzman kadromuz tarafından temizlenir ve sterilize edilir. Çalışma alanımız, önceki hayvanların kokusundan dahi arındırılmış olur. Bu sayede kediniz kendini daha rahat ve güvende hisseder.

 

 

kedi makine trasi

işlemler süresince, kedi sahiplerinin kedilerin yanında olması tarafımızca önerilmez. Çünkü sahipleri yanında olunca kediler daha hareketli ve heyecanlı olabiliyor ancak bütün süreci siz de izleyebilirsiniz! Çalışma alanımızda kameralar vardır. Size verilen ipad'den kedi makine tıraşı sürecini baştan sona izleyebilirsiniz.

 

 

 

kedi trasi anestezi

 

Kedi makine tıraşı işlemlerinin hiçbir aşamasında ANESTEZİ KULLANILMAZ. Kedinize sedasyon maddesi verilmez. Kedileriniz tamamen uyanıkken, profesyonel pet kuaförlerimiz tarafından ustaca, stressiz bir şekilde tıraş edilirler.

 

 

 

Kedi makine tıraşı işlemine başlamadan önce, kedinizin tüy ve deri yapısı veteriner teknikeri, profesyonel pet kuaförü çalışanlarımız tarafından incelenir. Eğer topaklanma/kıtıklaşma varsa bunlar topak açıcı sprey ve özel makaslar yardımıyla temizlenir, ardından kediniz taranır.

 

 

çengelköy kedi traşı

Topak açma, tarama işlemlerinden sonra kediniz profesyonel tıraş makinesi ise tıraş edilmeye başlanır. Kullandığımız özel makineler sayesinde deri ve tüy sağlığına hiçbir zarar vermeden tıraş işlemini tamamlarız. Kedilerinizin psikolojik olarak tıraştan etkilenmemesi için de kafasını, patilerini ve kuyruk ucunu tıraş etmeyiz.

 

 

kedi makine traşı ne kadar sürer

 

Kedi makine tıraşı işlemi yaklaşık 10- 15 dakika süre alır.

 

 

en iyi kedi traşı

 

Eğer veteriner hekiminiz tarafında medikal yıkama önerilmediyse veya kedilerinizde ekstrem bir kirlenme yoksa biz yıkanmamasını öneriyoruz.

 

 

kedi traşı sonrası törpü

 

Tıraş işlemini tamamladıktan sonra kedinizin, tırnaklarını kesiyor ve törpülüyoruz.

 

 

kedi göz damlası

 

 

Göz ve kulak temizleyici damlalar yardımı ile göz ve kulak temizliğini gerçekleştiriyoruz.

 

 

kedi tüy bakım spreyi

 

 

En son kedinize tüy bakım spreyi ve dilerseniz parfüm sıkılır.

 

 

kedi makine traşı sonrası

 

 

Bütün işlemler tamamlandıktan sonra kediniz size teslim edilir.

 

 

 

Birçok kedi sahibimiz senede 1 ya da 2 kere olacak şekilde, özellikle mevsim geçişlerinde anestezisiz kedi tıraşı işlemini tercih ediyor. Özellikle kendini taratmayan, uzun tüylü ırklarda bu uygulama kediler için kaçınılmaz oluyor.

Makas Pet Kuaför, profesyonel anestezisiz kedi tıraşı işlemi için uzman kadrosu ile haftanın 7 günü hizmetinizdedir. İstanbul'da alanında kalitesi ile isim yapmış, Çengelköy pet kuaför olarak, uzman kadro ve profesyonel malzemelerle çalışan, bütün süreci kedi sahibine kameradan izleme imkanı tanıyan tek pet kuafördür.

Siz de Makas Pet Kuaför'ün profesyonel bakım, kedi makine tıraşı hizmetinden faydalanmak için 0538 200 77 25 numarasını arayarak randevu alabilirsiniz.

Çengelköy pet kuaför

Sıkça Sorulan Sorular

KÖPEĞİMİ NEDEN TIRAŞ ETTİRMELİYİM?

Öncelikle tüylü dostlarımızın normal şartlarda dış etkenlerden korunmasına ilk öncelik eden tüyleridir. Doğal ortamda, sokak yaşantısı süren dostlarımızın tıraş ettirilmesi konusunda gerekli önlemler alınmadıkça tıraş yaptırılması önerilen bir durum değildir. Doğal ortamları artık ev olan bizlerle birlikte, artık o evin bir bireyi haline gelen minik dostlarımızın ise mevsim geçişlerinde tüy dökümü, değişimi zamanlarında, tarama uygulamalarının aksatıldığı, keçeleşme, topaklaşma gibi derinin hava almasının kısıtlandığı durumlarda, deri enfeksiyonlarında, dermatolojik problemlerde gerek medikal gerek estetik açıdan dostlarımızın, profesyonel kuaförlerimiz eşliğinde belirli periyotlarda tıraş ettirilmeleri sağlık ve konforları açısından uygulanabilir bir durumdur.

Bazı özel ırklar hassas deri ve tüy yapısına sahiptir.  Pomeranian (boo) gibi çift katmanlı tüy yapısına sahip  ırklarda özel ırk makas tıraşını tercih etmeliyiz. Makine tıraşından veya kısa makas tıraşı sonrasında oluşabilme ihtimali olan alopecia x - alopesi (kara cilt hastalığı), tüy küsmesi, tıraş yanığı diye tabir ettiğimiz durumlar söz konusu olabilir. Diğer ırklarda da eğer alerji, ürtiker, hassas cilde sahip olduğunu bildiğiniz dostunuza makas tıraşını yaptırmanızı veya buldog, pincher, doberman, pug gibi kısa tüylü dostlarımıza ise medikal hipoalerjenik özel şampuanlarla banyo hizmetimizden yararlanmanızı öneririz. Uzun tüylü dostlarımızdan Yorkshire, maltese, poodle gibi özel ırklara sahipseniz dilediğiniz bir model tıraşı varsa, veya rahatsızlık verdiğini düşündüğünüz gözlerini kapatan tüyleri, genital bölge temizliği, pati bölgesindeki tüyleri rötuş, tarama ve banyo yaptırarak dostunuzun daha rahat ve bakımlı olmasını uzman pet kuaförlerimizden hizmet alarak sağlayabilirsiniz..

Medikal açıdan deri problemi yaşayan, tüylerinde ki keçeleşmelere taramanın çözüm olmadığı bir dostumuz ise gerekli uygun şartlarda pet kuaförlerimizle iletişime geçip medikal tıraş ve banyo yaptırabilirsiniz.” Sağlıklı deri hava ile temas etmelidir.”

Şikayetlerimiz tüy döküntüsüyse eğer aşağı yukarı bilmelisiniz ki 12 ayın 10 ayı bu sorunla karşı karşıyasınızdır… Gerekli taramalarla tüy dökülmesini en aza indirseniz de özellikle mevsim geçişlerinde bu tüy dökülme sorunları canınızı sıkabilir. Uzman pet kuaförlerimiz ile iletişime geçerek hangi boyutlarda kesim olacağı, öngörüldüğü takdirde gerekli işlemler hijyenik pet kuaför salonumuzda gerçekleşebilir.

Hiç bir koşulda tıraş için canlı bir hayvan uyutulmaz. Sedasyon vererek işlemlerin kolaylığına kaçan özellikle veteriner kliniklerine uyarımızdır. Uygun şekilde zaptıraptı sağlanan her kedi kolaylıkla tıraş edilebilir. Anestezinin bir hayvana verdiği zararlar yaşam kalitesini ilerleyen zamanlar da çok fazla düşürecektir. 15-20 dk gireceği stres için dostumuzun ömründen çalmayın...

Talebinize göre haftanın her günü ve saati randevu alarak hizmet alabilirsiniz.