WhatsApp
Telefon
Köpek Makas Tıraşı Nedir ? | Nasıl Yapılır ? | Çengelköy Köpek Makas Tıraşı

Köpek Makas Tıraşı Nedir ? | Nasıl Yapılır ? | Çengelköy Köpek Makas Tıraşı

Köpek Makas Tıraşı Nedir?

Köpek makas tıraşı, makine kullanılmadan, makas aracılığı ile yapılan, tüylerin tamamen kısaltılmadığı tıraş şeklidir. Makas tıraşı ile köpeklerin tüylerine estetik şekiller verilebilir ayrıca tüyler tamamen kısaltılmadığı için köpek deri sağlığı için avantajlı bir yöntemdir.

Köpek Traşı

 

Köpek Makas Tıraşı Nasıl Yapılır?

Makas Pet Kuaför, köpek makas tıraşı gibi bütün işlemler için uzman kadro ile çalışır. Köpek makas tıraşı, profesyonel pet kuaför veteriner teknisyeni tarafından yapılır. Makas tıraşı tek aşamalı bir işlem değildir. Bir paket program uygulanır. Köpeğinizin tüm bakımları tek bir süreç ile tamamlanır. İşlem adımları şu şekildedir;

 

 

 

 

 Randevu saatinizde uzman kadromuz bütün çalışma alanını sterilize etmiş, hazır bir şekilde sizi karşılar. Çalışma alanımız, önceki hayvanların kokusundan dahi arındırılmış olur. Bu sayede köpeğiniz kendini daha rahat ve güvende hisseder.

 

 

 İşlemler süresince köpek sahibinin köpeğin yanında olması, köpeğin heyecanlanmasına sebep olduğu için, sizin yanında bulunmamanızı öneririz. Bütün işlemlerin her saniyesini takip edebilmeniz için çalışma alanımızda kameralar mevcuttur. Size verilecek ipad'den bütün işlem adımlarını izleyebilirsiniz.

 

 

 

Veteriner teknisyenimiz tarafından köpeğinizin tüyleri incelenir. Köpeğinizin tüy yapısına uygun profesyonel makaslarla topaklar/kıtıklar temizlenir.

 Topaklar temizlendikten sonra, köpeğiniz banyo&spa alanımızda yıkamaya alınır. Köpeklere uygun ph seviyesinde, özel şampuanlar ile yıkama işlemi gerçekleştirilir. Bu aşamada kulak içi temizliği de yapılır. Ayrıca isteğiniz doğrultusunda anal kese temizliği de veteriner teknisyenimiz tarafından gerçekleştirilir.Yıkama işleminden sonra, köpeğiniz Furminatör tarak ile taranır ve eğer topak kaldıysa topak açıcı sprey yardımıyla kalan topaklar da açılır ve köpeğiniz taranır.

 

 

 

 Tarama işlemi tamamlandıktan sonra fön makinesi ile köpeğiniz kurutulur.

 

 

 

 

 Tüyler tamamen temizlenip tarandıktan sonra profesyonel ekipmanlar ile makas tıraşı işlemi başlar.,

 

 

 

 

 Makas tıraş süresi köpeğinizin büyüklüğüne ve tüy yapısına göre değişmektedir. Köpek makas tıraşı ne kadar sürer? Köpek makas tıraşı ortalama 1.5 saatlik bir süre alır.

 

 

 

 Tıraş işlemi tamamlandıktan sonra köpeğinizin tırnakları kesilir ve törpülenir.

 

 

 

 

 En son köpeğiniz detaylı olarak tekrar taranır, tüy bakım spreyi ve dilerseniz parfüm sıkılır.

 

 

 

 

 Bütün işlemler tamamlandıktan sonra köpeğiniz size teslim edilir.

 

 

 

 

 Makas Pet Kuaför'de bütün bakımların ardından dilerseniz köpek diş fırçalama da yaptırabilirsiniz. Bakım rutininize köpek diş fırçalama ekletmek istediğinizi söylemeyi unutmayın!

 

Köpeğinize düzenli olarak bu bakım programını uygulattığınız takdirde, deri ve tüy sağlığındaki gelişimi kendi gözlerinizle görebilirsiniz.

Makas Pet Kuaför, profesyonel köpek tıraşı işlemi için uzman kadrosu ile haftanın 7 günü hizmetinizdedir. İstanbul'da alanında kalitesi ile isim yapmış, Çengelköy pet kuaför olarak, uzman kadro ve profesyonel malzemelerle çalışan, bütün süreci köpek sahibine kameradan izleme imkanı tanıyan tek pet kuafördür.

Siz de Makas Pet Kuaför'ün profesyonel bakım, köpek makas tıraşı hizmetinden faydalanmak için 0538 200 77 25 numarasını arayarak randevu alabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

KÖPEĞİMİ NEDEN TIRAŞ ETTİRMELİYİM?

Öncelikle tüylü dostlarımızın normal şartlarda dış etkenlerden korunmasına ilk öncelik eden tüyleridir. Doğal ortamda, sokak yaşantısı süren dostlarımızın tıraş ettirilmesi konusunda gerekli önlemler alınmadıkça tıraş yaptırılması önerilen bir durum değildir. Doğal ortamları artık ev olan bizlerle birlikte, artık o evin bir bireyi haline gelen minik dostlarımızın ise mevsim geçişlerinde tüy dökümü, değişimi zamanlarında, tarama uygulamalarının aksatıldığı, keçeleşme, topaklaşma gibi derinin hava almasının kısıtlandığı durumlarda, deri enfeksiyonlarında, dermatolojik problemlerde gerek medikal gerek estetik açıdan dostlarımızın, profesyonel kuaförlerimiz eşliğinde belirli periyotlarda tıraş ettirilmeleri sağlık ve konforları açısından uygulanabilir bir durumdur.

Bazı özel ırklar hassas deri ve tüy yapısına sahiptir.  Pomeranian (boo) gibi çift katmanlı tüy yapısına sahip  ırklarda özel ırk makas tıraşını tercih etmeliyiz. Makine tıraşından veya kısa makas tıraşı sonrasında oluşabilme ihtimali olan alopecia x - alopesi (kara cilt hastalığı), tüy küsmesi, tıraş yanığı diye tabir ettiğimiz durumlar söz konusu olabilir. Diğer ırklarda da eğer alerji, ürtiker, hassas cilde sahip olduğunu bildiğiniz dostunuza makas tıraşını yaptırmanızı veya buldog, pincher, doberman, pug gibi kısa tüylü dostlarımıza ise medikal hipoalerjenik özel şampuanlarla banyo hizmetimizden yararlanmanızı öneririz. Uzun tüylü dostlarımızdan Yorkshire, maltese, poodle gibi özel ırklara sahipseniz dilediğiniz bir model tıraşı varsa, veya rahatsızlık verdiğini düşündüğünüz gözlerini kapatan tüyleri, genital bölge temizliği, pati bölgesindeki tüyleri rötuş, tarama ve banyo yaptırarak dostunuzun daha rahat ve bakımlı olmasını uzman pet kuaförlerimizden hizmet alarak sağlayabilirsiniz..

Medikal açıdan deri problemi yaşayan, tüylerinde ki keçeleşmelere taramanın çözüm olmadığı bir dostumuz ise gerekli uygun şartlarda pet kuaförlerimizle iletişime geçip medikal tıraş ve banyo yaptırabilirsiniz.” Sağlıklı deri hava ile temas etmelidir.”

Şikayetlerimiz tüy döküntüsüyse eğer aşağı yukarı bilmelisiniz ki 12 ayın 10 ayı bu sorunla karşı karşıyasınızdır… Gerekli taramalarla tüy dökülmesini en aza indirseniz de özellikle mevsim geçişlerinde bu tüy dökülme sorunları canınızı sıkabilir. Uzman pet kuaförlerimiz ile iletişime geçerek hangi boyutlarda kesim olacağı, öngörüldüğü takdirde gerekli işlemler hijyenik pet kuaför salonumuzda gerçekleşebilir.

Hiç bir koşulda tıraş için canlı bir hayvan uyutulmaz. Sedasyon vererek işlemlerin kolaylığına kaçan özellikle veteriner kliniklerine uyarımızdır. Uygun şekilde zaptıraptı sağlanan her kedi kolaylıkla tıraş edilebilir. Anestezinin bir hayvana verdiği zararlar yaşam kalitesini ilerleyen zamanlar da çok fazla düşürecektir. 15-20 dk gireceği stres için dostumuzun ömründen çalmayın...

Talebinize göre haftanın her günü ve saati randevu alarak hizmet alabilirsiniz.