WhatsApp
Telefon
Kedi Tırnak Kesimi

Kedi Tırnak Kesimi

Kedi Tırnak Kesimi

Kedi tırnak kesimi; Makas Pet Kuaför’de verdiğimiz hizmetlerden birisi de kedi tırnak kesimidir. Tırnak kesimi çok basit bir işlem gibi görünse de tecrübesiz kişiler tarafından denediğinde büyük sorunlara yol açabilir. Makas Pet Kuaförün Uzman Pet Kuaförleri, acısız ve stressiz bir şekilde kedilerinizin tırnaklarını kısa sürede keser.

Kedi tırnak kesimi

Genellikle kedi sahibi müşterilerimizi 2 haftada 1 tırnak kesimi için ağırlıyoruz. Normalde doğal ortamında kediler, ağaçlar sayesinde sıklıkla tırnaklarını törpülerler ancak evlerimizde böyle bir imkanları ne yazık ki yok. Standart tırmalama çubukları da bu işlevi tam olarak gösteremiyorlar.

Uzayan tırnaklar, çeşitli eşyalara takılarak ya da ayaklara baskı yaparak kedileri de rahatsız eder. 2 haftada 1, uygun ölçüde kesilmesi kedileriniz için en rahatı olacaktır. Ayrıca, tırnak kesimi sayesinde kedilerin tırmalayarak eşyalara ya da istemeden de olsa size zarar vermesinin de büyük ölçüde önüne geçilir.

 

Hem kediniz hem sizin için 2 haftada 1 tırnak kesimine bekliyoruz!

Kedi Tırnağı Nasıl Kesilir?

Kedilerin tırnakları, profesyonel kedi tırnakla makasları ile kesilir. Bu tırnak makasları her kullanım sonrası sterilize edilir.

Öncelikle tırnakların belirginleşmesi için pati altına hafifçe baskı uygulanır.

kedi tırnak kesimiTırnağın kesilmesi gereken yer belirlenir. Canlı dokuya en az 2-3 mm uzaklıkta olmalısınız!

Yer belirlendikten sonra, profesyonel tırnak makası ile bütün tırnaklar kısaltılır.

  • Eğer kediniz sokağa gidip gelen bir kedi ise tırnaklarını kestirmemelisiniz çünkü tırnakları onların kendilerini savunması için gereklidir. Kısa tırnaklarla sokakta kendilerini savunamazlar.
  • Ev içerisinde ise birden fazla kedi varsa, hepsinin düzenli olarak tırnaklarının kesilmeleri gerekir. Uzun tırnaklar yüzünden birbirlerine zarar verebilirler. Özellikle göze bir darbe olursa ne yazık ki büyük sorunlara yol açabiliyor. Bu riskleri almamak için düzenli tırnak kesimi önemli!

Eğer tırnak kesimini evde deneyecekseniz, Makas Pet Kuaför olarak sizlere birkaç önerimiz var.

kedi tırnak nasıl kesilir

  • Profesyonel bir kedi tırnak makası alın
  • Standart tırnak makasları ile deneyecekseniz tırnak makasını yatay kullanın (ancak bunu tavsiye etmiyoruz)
  • Bu işlemi evde iki kişi deneyin
  • Bir kişi kediyi bir havlu yardımı ile tutsun, diğer kişi kesimi yapsın
  • Canlı dokuyu kesmemeye DİKAKKETLE özen gösterin
  • İşlem tamamlandıktan sonra kedinizi ödül maması vermeyi unutmayın J
  • Eğer kanama olursa hiç vakit kaybetmeden en yakın veteriner kliniğine gidin.

Ya da bütün bunlarla uğraşmadan kedinizi strese sokmadan Makas Pet Kuaför’de işi uzmanlarına bırakın!

kedi tırnak kesim ücretiMakas Pet Kuaför, profesyonel kedi tırnak kesimi işlemi için uzman kadrosu ile haftanın 7 günü hizmetinizdedir. İstanbul'da alanında kalitesi ile isim yapmış, Çengelköy pet kuaför olarak, uzman kadro ve profesyonel malzemelerle çalışan, bütün süreci kedi sahibine kameradan izleme imkanı tanıyan tek pet kuafördür.

Siz de Makas Pet Kuaför'ün profesyonel bakım, kedi makine tıraşı hizmetinden faydalanmak için 0538 200 77 25 numarasını arayarak randevu alabilirsiniz.

 

 

 

Sıkça Sorulan Sorular

KÖPEĞİMİ NEDEN TIRAŞ ETTİRMELİYİM?

Öncelikle tüylü dostlarımızın normal şartlarda dış etkenlerden korunmasına ilk öncelik eden tüyleridir. Doğal ortamda, sokak yaşantısı süren dostlarımızın tıraş ettirilmesi konusunda gerekli önlemler alınmadıkça tıraş yaptırılması önerilen bir durum değildir. Doğal ortamları artık ev olan bizlerle birlikte, artık o evin bir bireyi haline gelen minik dostlarımızın ise mevsim geçişlerinde tüy dökümü, değişimi zamanlarında, tarama uygulamalarının aksatıldığı, keçeleşme, topaklaşma gibi derinin hava almasının kısıtlandığı durumlarda, deri enfeksiyonlarında, dermatolojik problemlerde gerek medikal gerek estetik açıdan dostlarımızın, profesyonel kuaförlerimiz eşliğinde belirli periyotlarda tıraş ettirilmeleri sağlık ve konforları açısından uygulanabilir bir durumdur.

Bazı özel ırklar hassas deri ve tüy yapısına sahiptir.  Pomeranian (boo) gibi çift katmanlı tüy yapısına sahip  ırklarda özel ırk makas tıraşını tercih etmeliyiz. Makine tıraşından veya kısa makas tıraşı sonrasında oluşabilme ihtimali olan alopecia x - alopesi (kara cilt hastalığı), tüy küsmesi, tıraş yanığı diye tabir ettiğimiz durumlar söz konusu olabilir. Diğer ırklarda da eğer alerji, ürtiker, hassas cilde sahip olduğunu bildiğiniz dostunuza makas tıraşını yaptırmanızı veya buldog, pincher, doberman, pug gibi kısa tüylü dostlarımıza ise medikal hipoalerjenik özel şampuanlarla banyo hizmetimizden yararlanmanızı öneririz. Uzun tüylü dostlarımızdan Yorkshire, maltese, poodle gibi özel ırklara sahipseniz dilediğiniz bir model tıraşı varsa, veya rahatsızlık verdiğini düşündüğünüz gözlerini kapatan tüyleri, genital bölge temizliği, pati bölgesindeki tüyleri rötuş, tarama ve banyo yaptırarak dostunuzun daha rahat ve bakımlı olmasını uzman pet kuaförlerimizden hizmet alarak sağlayabilirsiniz..

Medikal açıdan deri problemi yaşayan, tüylerinde ki keçeleşmelere taramanın çözüm olmadığı bir dostumuz ise gerekli uygun şartlarda pet kuaförlerimizle iletişime geçip medikal tıraş ve banyo yaptırabilirsiniz.” Sağlıklı deri hava ile temas etmelidir.”

Şikayetlerimiz tüy döküntüsüyse eğer aşağı yukarı bilmelisiniz ki 12 ayın 10 ayı bu sorunla karşı karşıyasınızdır… Gerekli taramalarla tüy dökülmesini en aza indirseniz de özellikle mevsim geçişlerinde bu tüy dökülme sorunları canınızı sıkabilir. Uzman pet kuaförlerimiz ile iletişime geçerek hangi boyutlarda kesim olacağı, öngörüldüğü takdirde gerekli işlemler hijyenik pet kuaför salonumuzda gerçekleşebilir.

Hiç bir koşulda tıraş için canlı bir hayvan uyutulmaz. Sedasyon vererek işlemlerin kolaylığına kaçan özellikle veteriner kliniklerine uyarımızdır. Uygun şekilde zaptıraptı sağlanan her kedi kolaylıkla tıraş edilebilir. Anestezinin bir hayvana verdiği zararlar yaşam kalitesini ilerleyen zamanlar da çok fazla düşürecektir. 15-20 dk gireceği stres için dostumuzun ömründen çalmayın...

Talebinize göre haftanın her günü ve saati randevu alarak hizmet alabilirsiniz.