WhatsApp
Telefon
Köpek Makine Tıraşı

Köpek Makine Tıraşı

Köpek Makine Tıraşı Nedir?

Köpek makine tıraşı, köpeğinizin tüylerinin profesyonel tıraş makineleri yardımı ile kısaltılması işlemidir. Makas Pet Kuaför, makine tıraşı işlemi sırasında ve öncesinde hiçbir anestezi maddesi kullanmaz! Köpeğiniz tamamen uyanık olur.

Köpek Makine Tıraşı Nasıl Yapılır?

Makas Pet Kuaförde, köpek makine tıraşı işlemi tek başına yapılmaz. Köpeğiniz dişinden tırnağına komple bir bakım sürecine alınır. İşlem adımlarımız şu şekildedir;

köpek traşı | Çengelköy pet Kuaför

Siz randevunuza gelmeden önce, bütün çalışma alanımız temizlenir, sterilize edilir ve önceki hayvanların kokusundan arındırılır. Böylece köpeğiniz gerilmeden ve stres olmadan bakım sürecine başlar.

 

 

köpek Makas traşı | Çengelköy pet Kuaför

 

Bakım işlemleri süresince, köpek sahibinin köpeğin yanında olması köpeği heyecanlandırdığı için, biz köpek sahiplerinin odada bulunmamasını öneririz. Ancak eğer izlemek isterseniz bütün bakım sürecini size vereceğimiz ipad'den izleyebilirsiniz. Hem banyo&spa'mızda hem de kesim alanımızda kameralar mevcuttur.

 

Köpeğinize hiçbir ilaç, anestezi maddesi verilmez. Bütün bakım sürecinde uyanık kalır. Profesyonel ekibimiz, anesteziye ihtiyaç duymadan ve köpeğinizi strese sokmadan bütün bakım işlemlerini tamamlar.

 

 

köpek traşı | Çengelköy pet Kuaför

 

 

Profesyonel köpek tıraş makinesi ile tıraş işlemine başlanır. Tıraş işleminde köpeğinizin psikolojik olarak etkilenmemesi için kafası ve kuyruk ucunda ponpon kalacak şekilde tıraşlanmadan bırakılır.

 

 

köpek traşı ne kadar sürer | Çengelköy pet Kuaför

Köpek makine tıraşı ne kadar sürer? Bu süre köpeğinizin boyutlarına göre değişir. Ortalama olarak 30-60 dakika sürer.

 

 

köpek traşı sonrası banyo| Çengelköy pet Kuaför

Tıraş işlemi tamamlandıktan sonra, köpeğiniz banyo&spa alanımıza alınır. Burada Köpek deri sağlığına uygun profesyonel köpek şampuanları yardımı ile yıkanır. Eğer talep ederseniz köpek anal kese temizliği yapılır.

 

 

kopek trasi sonrası kurutma | Çengelköy pet kuaför

Yıkama işleminden sonra, öncelikle havlu yardımı ile daha sonra saç kurutma makineleri ile köpeğiniz iyice kurulanır. Hiçbir ıslaklık kalmamasına özenle dikkat edilir.

 

 

Köpek traş sonrası Göz ve Kulak Temizliği

 

Köpeğiniz tamamen kuruduktan sonra köpeklere özel kulak ve göz bakım solüsyonlarımız ile köpeğinize kulak ve göz temizliği yapılır.

 

Köpek traş sonraı Törpü | Çengelköy Pet Kuaför

 

Göz ve kulak temizliğinden sonra köpek tırnak makası ve törpüsü ile köpeğinizin tırnakları kesilir, törpülenir. Pati arası tüyleri kısaltırlır.

 

 

Köpek Bakım Spreyi | Çengelköy Pet Kuaför

 

Tırnak temizliği ve kesiminden sonra köpek tüy bakım spreyi ve dilerseniz parfümü sıkılır.

 

 

Köpek Traş ve Bakım | Çengelköy Pet Kuaför

 

Bütün köpek tıraş ve bakım işlemleri tamamlandıktan sonra köpeğiniz size teslim edilir.

 

 

Köpek diş fırçalama | Çengelköy Pet Kuaför

 

Makas Pet Kuaför'de köpeklerinize özel olarak diş fırçalama işlemi de yapılmaktadır. Bunun için özel köpek diş macunları kullanılır. Eğer diş fırçalama işleminin de yapılmasını istiyorsanız randevunuzu alırken belirtmeyi unutmayın!

 

Mevsim geçişlerinde, evde bakım yapılamadığı koşullarda, köpeğinize profesyonel ekipler tarafından bu bakımların yapılması köpeğiniz için çok önemlidir.

Makas Pet Kuaför, profesyonel köpek makine tıraşı işlemi için uzman kadrosu ile haftanın 7 günü hizmetinizdedir. İstanbul'da alanında kalitesi ile isim yapmış, Çengelköy pet kuaför olarak, uzman kadro ve profesyonel malzemelerle çalışan, bütün süreci köpek sahibine kameradan izleme imkanı tanıyan tek pet kuafördür.

Siz de Makas Pet Kuaför'ün profesyonel bakım, anestezisiz köpek makine tıraşı hizmetinden faydalanmak için 0538 200 77 25 numarasını arayarak randevu alabilirsiniz.

Makas Pet Kuaför | Çengelköy Pet Kuaför

Sıkça Sorulan Sorular

KÖPEĞİMİ NEDEN TIRAŞ ETTİRMELİYİM?

Öncelikle tüylü dostlarımızın normal şartlarda dış etkenlerden korunmasına ilk öncelik eden tüyleridir. Doğal ortamda, sokak yaşantısı süren dostlarımızın tıraş ettirilmesi konusunda gerekli önlemler alınmadıkça tıraş yaptırılması önerilen bir durum değildir. Doğal ortamları artık ev olan bizlerle birlikte, artık o evin bir bireyi haline gelen minik dostlarımızın ise mevsim geçişlerinde tüy dökümü, değişimi zamanlarında, tarama uygulamalarının aksatıldığı, keçeleşme, topaklaşma gibi derinin hava almasının kısıtlandığı durumlarda, deri enfeksiyonlarında, dermatolojik problemlerde gerek medikal gerek estetik açıdan dostlarımızın, profesyonel kuaförlerimiz eşliğinde belirli periyotlarda tıraş ettirilmeleri sağlık ve konforları açısından uygulanabilir bir durumdur.

Bazı özel ırklar hassas deri ve tüy yapısına sahiptir.  Pomeranian (boo) gibi çift katmanlı tüy yapısına sahip  ırklarda özel ırk makas tıraşını tercih etmeliyiz. Makine tıraşından veya kısa makas tıraşı sonrasında oluşabilme ihtimali olan alopecia x - alopesi (kara cilt hastalığı), tüy küsmesi, tıraş yanığı diye tabir ettiğimiz durumlar söz konusu olabilir. Diğer ırklarda da eğer alerji, ürtiker, hassas cilde sahip olduğunu bildiğiniz dostunuza makas tıraşını yaptırmanızı veya buldog, pincher, doberman, pug gibi kısa tüylü dostlarımıza ise medikal hipoalerjenik özel şampuanlarla banyo hizmetimizden yararlanmanızı öneririz. Uzun tüylü dostlarımızdan Yorkshire, maltese, poodle gibi özel ırklara sahipseniz dilediğiniz bir model tıraşı varsa, veya rahatsızlık verdiğini düşündüğünüz gözlerini kapatan tüyleri, genital bölge temizliği, pati bölgesindeki tüyleri rötuş, tarama ve banyo yaptırarak dostunuzun daha rahat ve bakımlı olmasını uzman pet kuaförlerimizden hizmet alarak sağlayabilirsiniz..

Medikal açıdan deri problemi yaşayan, tüylerinde ki keçeleşmelere taramanın çözüm olmadığı bir dostumuz ise gerekli uygun şartlarda pet kuaförlerimizle iletişime geçip medikal tıraş ve banyo yaptırabilirsiniz.” Sağlıklı deri hava ile temas etmelidir.”

Şikayetlerimiz tüy döküntüsüyse eğer aşağı yukarı bilmelisiniz ki 12 ayın 10 ayı bu sorunla karşı karşıyasınızdır… Gerekli taramalarla tüy dökülmesini en aza indirseniz de özellikle mevsim geçişlerinde bu tüy dökülme sorunları canınızı sıkabilir. Uzman pet kuaförlerimiz ile iletişime geçerek hangi boyutlarda kesim olacağı, öngörüldüğü takdirde gerekli işlemler hijyenik pet kuaför salonumuzda gerçekleşebilir.

Hiç bir koşulda tıraş için canlı bir hayvan uyutulmaz. Sedasyon vererek işlemlerin kolaylığına kaçan özellikle veteriner kliniklerine uyarımızdır. Uygun şekilde zaptıraptı sağlanan her kedi kolaylıkla tıraş edilebilir. Anestezinin bir hayvana verdiği zararlar yaşam kalitesini ilerleyen zamanlar da çok fazla düşürecektir. 15-20 dk gireceği stres için dostumuzun ömründen çalmayın...

Talebinize göre haftanın her günü ve saati randevu alarak hizmet alabilirsiniz.