WhatsApp
Telefon

Kadıköy Köpek Traşı | Kadıköy Makas Pet Kuaför

Kadıköy Köpek Tıraşı

Kadıköy’de köpek tıraşı denilince akla ilk gelen yerlerden birisidir Kadıköy Makas Pet Kuaför! Kadıköy ’ün merkezinde yer alan salonumuzda hayvansever uzman pet kuaförlerimiz sizlerle tanışmak için bekliyor!

Köpekler, düzenli olarak bakıma ihtiyaç duymaktadır. Birçok evcil hayvan sahibi bunun nedenini bilmiyor. İnsanlar için kuaför deneyimi sadece dış görünüş değişikliğinden ibaret olsa da köpekler için öyle değildir! Sağlıklı ve mutlu bir köpek için düzenli bakımlar şarttır.

kadikoy kopek trasi

Kadıköy Makas Kuaför olarak, köpek tıraşı bizim için sadece tüylerin kesilmesi değildir. Köpeğiniz tıraş için geldiğinde tam bir bakım hizmetine alınır! Bu da köpeğinizin sağlığı için çok önemli bir avantaj yaratır. Köpeğinizi bakım sürecindeyken dişlerinden, kulaklarına, tüylerinden, derisine kadar tamamen temizlenir, incelenir. Biz Pet Kuaförler, herhangi bir sağlık sorunu ortaya çıkmaya başlar başlamaz evcil hayvanınızın erken teşhisi ve önleyici tedavisi için ilk savunma hattıyız. Çünkü bakım esnasında aslında köpeğinizi derinlemesine incelemiş de oluyoruz, böylece sizleri uyarabiliyoruz. Köpeklerinizi de tertemiz ve bakımlı halde sizlere teslim ediyoruz.

Peki, Kadıköy Makas Pet Kuaför, Köpek Tıraşı Sürecinde Neler Yapıyor?

Köpek tıraşında sizlere makine ya da makas tıraşı olarak iki seçenek sunuyoruz. Köpeğinizin ırkına ve tüylerinin genel durumuna göre sizleri yönlendiriyoruz.

  • Köpek Makine Tıraşı Kadıköy

Köpek makine tıraşı, köpeğinizin tüylerinin profesyonel köpek tıraş makineleri ile kısaltılması demektir. Köpek makine tıraşı sürecinde;

Öncelikle köpeğiniz taranır

Yıkama işlemi yapılır, talebiniz doğrultusunda anal kese temizliği yapılır

Kurulama işlemi yapılır

Gözler ve kulaklar temizlenir

Tırnaklar kesilir ve törpülenir

En son tüy ve deri bakım spreyi sıkılır

Ayrıca bakıma diş fırçalaması da eklenebilir

Bu işlemlerin toplam süresi köpeğinizin ırkına ve tüylerinin genel durumuna göre değişir. Genellikle 30 ile 60 dakika arasında tamamlanır.

  • Köpek Makas Tıraşı Kadıköy

Köpek makas tıraşı, köpeğinizin tüylerinin makine kullanılmadan, köpeğinizin ırkına ve tarzına göre makaslar ile kesilerek şekillendirilmesidir. Köpek makas tıraşı sürecinde;

Öncelikle köpeğinizin tüylerinde mevcut topaklanmalar varsa onlar temizlenir

Köpeğiniz taranır

Yıkanır, istediğiniz doğrultusunda anal kesesi temizlenir

Kurulama işlemi yapılır

Gözleri ve kulakları temizlenir

Tırnakları kesilir ve törpülenir

Son olarak tüy bakım spreyi sıkılır

Ayrıca bakıma diş fırçalaması da eklenebilir

Köpek makas tıraşı ve genel bakım süresi köpeğinizin ırkına ve tüylerinin durumuna göre değişir ancak ortalama olarak 1.5 saat sürer.

Bu bakımların düzenli olarak köpeğinize yapılması öncelikle tüy ve deri sağlığı için çok önemlidir. Bakımlı köpek ışıldar! Ayrıca temiz ve bakımlı olduğu için de kendisini daha hisseder.

Kadıköy Makas Pet Kuaför olarak, köpek tıraşı konusunda kendimize güveniyoruz. Kadıköy’ün merkezindeki yeni binamızda, son teknoloji malzemelerimiz ve hayvansever tecrübeli pet kuaförlerimiz ile hizmetinizdeyiz.

Haftanın 7 günü açık olan, Kadıköy Makas Pet Kuaför’den randevu almak için 05382007725 numaramızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Not: Kadıköy Makas Pet Kuaför olarak, barınaktan sahiplenilen köpeklerimizin ilk tam bakım hizmetlerini ücretsiz olarak yapıyoruz. Belediyeden aldığınız sahiplenme belgenizle gelmeniz yeterlidir. Ayrıca engelli hayvanlarımızın bakım hizmetlerini her zaman %30 indirimli olarak yapıyoruz.

 

Sıkça Sorulan Sorular

KÖPEĞİMİ NEDEN TIRAŞ ETTİRMELİYİM?

Öncelikle tüylü dostlarımızın normal şartlarda dış etkenlerden korunmasına ilk öncelik eden tüyleridir. Doğal ortamda, sokak yaşantısı süren dostlarımızın tıraş ettirilmesi konusunda gerekli önlemler alınmadıkça tıraş yaptırılması önerilen bir durum değildir. Doğal ortamları artık ev olan bizlerle birlikte, artık o evin bir bireyi haline gelen minik dostlarımızın ise mevsim geçişlerinde tüy dökümü, değişimi zamanlarında, tarama uygulamalarının aksatıldığı, keçeleşme, topaklaşma gibi derinin hava almasının kısıtlandığı durumlarda, deri enfeksiyonlarında, dermatolojik problemlerde gerek medikal gerek estetik açıdan dostlarımızın, profesyonel kuaförlerimiz eşliğinde belirli periyotlarda tıraş ettirilmeleri sağlık ve konforları açısından uygulanabilir bir durumdur.

Bazı özel ırklar hassas deri ve tüy yapısına sahiptir.  Pomeranian (boo) gibi çift katmanlı tüy yapısına sahip  ırklarda özel ırk makas tıraşını tercih etmeliyiz. Makine tıraşından veya kısa makas tıraşı sonrasında oluşabilme ihtimali olan alopecia x - alopesi (kara cilt hastalığı), tüy küsmesi, tıraş yanığı diye tabir ettiğimiz durumlar söz konusu olabilir. Diğer ırklarda da eğer alerji, ürtiker, hassas cilde sahip olduğunu bildiğiniz dostunuza makas tıraşını yaptırmanızı veya buldog, pincher, doberman, pug gibi kısa tüylü dostlarımıza ise medikal hipoalerjenik özel şampuanlarla banyo hizmetimizden yararlanmanızı öneririz. Uzun tüylü dostlarımızdan Yorkshire, maltese, poodle gibi özel ırklara sahipseniz dilediğiniz bir model tıraşı varsa, veya rahatsızlık verdiğini düşündüğünüz gözlerini kapatan tüyleri, genital bölge temizliği, pati bölgesindeki tüyleri rötuş, tarama ve banyo yaptırarak dostunuzun daha rahat ve bakımlı olmasını uzman pet kuaförlerimizden hizmet alarak sağlayabilirsiniz..

Medikal açıdan deri problemi yaşayan, tüylerinde ki keçeleşmelere taramanın çözüm olmadığı bir dostumuz ise gerekli uygun şartlarda pet kuaförlerimizle iletişime geçip medikal tıraş ve banyo yaptırabilirsiniz.” Sağlıklı deri hava ile temas etmelidir.”

Şikayetlerimiz tüy döküntüsüyse eğer aşağı yukarı bilmelisiniz ki 12 ayın 10 ayı bu sorunla karşı karşıyasınızdır… Gerekli taramalarla tüy dökülmesini en aza indirseniz de özellikle mevsim geçişlerinde bu tüy dökülme sorunları canınızı sıkabilir. Uzman pet kuaförlerimiz ile iletişime geçerek hangi boyutlarda kesim olacağı, öngörüldüğü takdirde gerekli işlemler hijyenik pet kuaför salonumuzda gerçekleşebilir.

Hiç bir koşulda tıraş için canlı bir hayvan uyutulmaz. Sedasyon vererek işlemlerin kolaylığına kaçan özellikle veteriner kliniklerine uyarımızdır. Uygun şekilde zaptıraptı sağlanan her kedi kolaylıkla tıraş edilebilir. Anestezinin bir hayvana verdiği zararlar yaşam kalitesini ilerleyen zamanlar da çok fazla düşürecektir. 15-20 dk gireceği stres için dostumuzun ömründen çalmayın...

Talebinize göre haftanın her günü ve saati randevu alarak hizmet alabilirsiniz.