WhatsApp
Telefon
Kedi Yıkama Banyo | Çengelköy Pet Kuaför | Makaspetkuafor.com

Kedi Yıkama Banyo | Çengelköy Pet Kuaför | Makaspetkuafor.com

Kedi Yıkama (Banyo); Makas Pet Kuaför olarak, işimizi sizin ve evcil hayvanlarınızın mutluluğu için yapıyoruz. Eğer kedileriniz ekstrem bir şekilde kirlenmediyse veya veteriner hekiminiz tarafından medikal yıkama önerilmediyse, kedileriniz için yıkama yaptırmamanızı öneriyoruz.

Normal şartlar altında kediler kendi kendilerini yalayarak temizleyebilmektedir ve dilleri antiseptiktir ancak aşağıdaki gibi bazı durumlarda kedilerin yıkanması önerilir;

  • Kedilerin üzerinde yalamaları sakıncalı olan maddelerin dökülmesi. (deterjan, uhu vs.)
  • Kedinin kendini temizleyemeyeceği kadar çok kirlenmesi, genelde dışarı çıkıp gelen kedilerde olmaktadır. 
  • Bazı deri hastalıkları sebebi ile veteriner hekim tarafından derinin ve tüylerin temizlenmesi için medikal/ilaçlı yıkama önerilmesi.

Kedinizin sağlığı için yukarıdaki gibi gerekli durumlarda yıkama işlemi profesyonel pet kuaförlerimiz tarafında ustalıkla yapılmaktadır.

Uzun yıllar sektörde profesyonel olarak pet kuaförlük hizmeti veren ekibimiz, kedilerinizi strese sokmadan, kısa sürede yıkama işlemini tamamlamaktadır.

Kedi Yıkama Nasıl Yapılır?

Kedi yıkama işlemimizi adım adım anlatmak gerekirse;

kedi-banyo-yikama

Öncelikle çalışma alanlarımız ve malzemelerimiz siz gelmeden strelize edilir. Önceki evil hayvanların kokusu dahi ortamdan arındırılır. Bu sayede kedilerinizin stres seviyesi azaltılır.

 

 

 

kedi-banyo-yikama2

Kedinize hiçbir aşamada anestezi veya sedasyon maddesi verilmez. Kediniz tamamen uyanık ve ayıkken bütün işlemler profesyonel ekibimiz tarafından yapılır. Bu sayede kediniz anestezi riskini almadan yıkama sürecini tamamlar.

 

kedi-banyo-yikama

Banyo ve spa alanımızda kamera mevcuttur. Kediniz yıkanırken, size verilen ipad'den kedinizin yıkanma sürecini izleyebilirsiniz.

 

 

 

kedi-banyo-yikama

Kediniz öncelikle furminatör tarak ile taranır, topaklanmalar varsa, topak açıcı sprey ile topaklar açılır. Böylece banyoda tüyler daha çok karışmaz, kolayca yıkanır.

 

 

kedi-banyo-yikama

Kediniz yıkanırken, cilt ph seviyesine uygun profesyonel pet şampuanları kullanılır. Eğer veteriner hekiminiz tarafından ilaçlı yıkama önerildiyse bu ilaçlar kullanılır.

 

 

 

kedi-banyo-yikamaBanyo sonrasında, tertemiz havlular ile ön kurulama yapılır.

 

 

 

kedi-banyo-yikama

Yoğun ıslaklık alındıktan sonra kediniz fön makinesi ile iyice kurutulur. Tüylerin nemli kalmamasına özenle dikkat edilir.

 

 

 

kedi-banyo-yikamaKediniz kuruduktan sonra bir kez daha genel olarak taranır.

 

 

kedi-banyo-yikama

Kedinizin göz ve kulak temziliği için özel bakım solüsyonu ile göz çevresi ve kulak içleri temizlenir.

 

 

 

kedi-banyo-yikama

Kedinizin tırnakları, kedi tırnak makası ile kesilir ve törpülenir.

 

 

kedi-banyo-yikama

Kedinize tüy bakım spreyi ve dilerseniz pet parfümü sıkılır.

 

 

 

 

kedi-banyo-yikama

Peki bütün bu işlemleri ne kadar sürer? Kedi yıkama işlemi  toplamda yaklaşık 1 saat sürer.

 

 

 

Çengelköy pet kuaför

Bakımı tamamlanan kediniz tertemiz ve mutlu bir şekilde size teslim edilir.

 

 

 

Sizin ve kedinizin mutluluğu için Makas Pet Kuaför, gerekli durumlarda profesyonel kedi yıkama hizmeti vermektedir. Uzman kadrosu ile haftanın 7 günü hizmetinizdedir. İstanbul'da alanında kalitesi ile isim yapmış, Çengelköy pet kuaför olarak, uzman kadro ve profesyonel malzemelerle çalışan, bütün süreci kedi sahibine kameradan izleme imkanı tanıyan tek pet kuafördür.

Siz de Makas Pet Kuaför'ün profesyonel bakım, kedi banyo hizmetinden faydalanmak için 0538 200 77 25 numarasını arayarak randevu alabilirsiniz.

Çengelköy pet kuaför

Sıkça Sorulan Sorular

KÖPEĞİMİ NEDEN TIRAŞ ETTİRMELİYİM?

Öncelikle tüylü dostlarımızın normal şartlarda dış etkenlerden korunmasına ilk öncelik eden tüyleridir. Doğal ortamda, sokak yaşantısı süren dostlarımızın tıraş ettirilmesi konusunda gerekli önlemler alınmadıkça tıraş yaptırılması önerilen bir durum değildir. Doğal ortamları artık ev olan bizlerle birlikte, artık o evin bir bireyi haline gelen minik dostlarımızın ise mevsim geçişlerinde tüy dökümü, değişimi zamanlarında, tarama uygulamalarının aksatıldığı, keçeleşme, topaklaşma gibi derinin hava almasının kısıtlandığı durumlarda, deri enfeksiyonlarında, dermatolojik problemlerde gerek medikal gerek estetik açıdan dostlarımızın, profesyonel kuaförlerimiz eşliğinde belirli periyotlarda tıraş ettirilmeleri sağlık ve konforları açısından uygulanabilir bir durumdur.

Bazı özel ırklar hassas deri ve tüy yapısına sahiptir.  Pomeranian (boo) gibi çift katmanlı tüy yapısına sahip  ırklarda özel ırk makas tıraşını tercih etmeliyiz. Makine tıraşından veya kısa makas tıraşı sonrasında oluşabilme ihtimali olan alopecia x - alopesi (kara cilt hastalığı), tüy küsmesi, tıraş yanığı diye tabir ettiğimiz durumlar söz konusu olabilir. Diğer ırklarda da eğer alerji, ürtiker, hassas cilde sahip olduğunu bildiğiniz dostunuza makas tıraşını yaptırmanızı veya buldog, pincher, doberman, pug gibi kısa tüylü dostlarımıza ise medikal hipoalerjenik özel şampuanlarla banyo hizmetimizden yararlanmanızı öneririz. Uzun tüylü dostlarımızdan Yorkshire, maltese, poodle gibi özel ırklara sahipseniz dilediğiniz bir model tıraşı varsa, veya rahatsızlık verdiğini düşündüğünüz gözlerini kapatan tüyleri, genital bölge temizliği, pati bölgesindeki tüyleri rötuş, tarama ve banyo yaptırarak dostunuzun daha rahat ve bakımlı olmasını uzman pet kuaförlerimizden hizmet alarak sağlayabilirsiniz..

Medikal açıdan deri problemi yaşayan, tüylerinde ki keçeleşmelere taramanın çözüm olmadığı bir dostumuz ise gerekli uygun şartlarda pet kuaförlerimizle iletişime geçip medikal tıraş ve banyo yaptırabilirsiniz.” Sağlıklı deri hava ile temas etmelidir.”

Şikayetlerimiz tüy döküntüsüyse eğer aşağı yukarı bilmelisiniz ki 12 ayın 10 ayı bu sorunla karşı karşıyasınızdır… Gerekli taramalarla tüy dökülmesini en aza indirseniz de özellikle mevsim geçişlerinde bu tüy dökülme sorunları canınızı sıkabilir. Uzman pet kuaförlerimiz ile iletişime geçerek hangi boyutlarda kesim olacağı, öngörüldüğü takdirde gerekli işlemler hijyenik pet kuaför salonumuzda gerçekleşebilir.

Hiç bir koşulda tıraş için canlı bir hayvan uyutulmaz. Sedasyon vererek işlemlerin kolaylığına kaçan özellikle veteriner kliniklerine uyarımızdır. Uygun şekilde zaptıraptı sağlanan her kedi kolaylıkla tıraş edilebilir. Anestezinin bir hayvana verdiği zararlar yaşam kalitesini ilerleyen zamanlar da çok fazla düşürecektir. 15-20 dk gireceği stres için dostumuzun ömründen çalmayın...

Talebinize göre haftanın her günü ve saati randevu alarak hizmet alabilirsiniz.