WhatsApp
Telefon
Köpek Banyo & Spa | Çengelköy Pet Kuaför | Makaspetkuafor.com

Köpek Banyo & Spa | Çengelköy Pet Kuaför | Makaspetkuafor.com

Köpek Banyo Spa; Makas Pet Kuaför'deki hizmetlerimizden bir tanesi de köpek yıkama. Köpekler için hazırlanmış, özel banyo ve spa alanımız mevcuttur. Bu alana köpekler, profesyonel pet kuaförler tarafından tek tek alınır ve tamamen köpeklere özel malzemeler kullanılır.

Köpek Yıkama Nasıl Yapılır?

Makas Pet Kuaför'de köpek yıkama sadece bir banyo işlemi değildir. Köpeğinize komple bir bakım süreci uygulanır. Köpek yıkama bakım süreci adımlarımız;

Kopek-banyo-spaÇalışma alanlarımız ve malzemelerimiz siz gelmeden strelize edilir. Önceki evcil hayvanın kokusundan dahi arındırılır. Böylece köpeğiniz stres yaşamaz.

 

 

 

Kopek-banyo-spa

Banyo ve spa alanımızda kamera mevcuttur. Köpeğiniz yıkanırken, size verilen ipad'den köpeğinizi izleyebilirsiniz.

 

 

Kopek-banyo-spaKöpeğiniz öncelikle furminatör tarak ile taranır, topaklanmalar varsa, topak açıcı sprey ile topaklar açılır. Böylece banyoda tüyler daha çok karışmaz.

 

 

Kopek-banyo-spaKöpeğiniz yıkanırken, cilt ph seviyesine uygun profesyonel pet şampuanları kullanılır. Bu aşamada kulak içi temizliği de yapılır. Ayrıca isteğiniz doğrultusunda anal kese temizliği de veteriner teknisyenimiz, uzman pet kuaförümüz tarafından gerçekleştirilir.

 

Kopek-banyo-spaBanyo sonrasında, tertemiz havlular ile ön kurulama yapılır.

 

 

 

Kopek-banyo-spaYoğun ıslaklık alındıktan sonra köpeğiniz fön makinesi ile köpeğiniz iyice kurutulur. Tüylerin nemli kalmamasına özenle dikkat edilir.

Kopek-banyo-spaKöpeğiniz kuruduktan sonra bir kez daha genel olarak taranır.

 

 

 

Kopek-banyo-spaGözlerinin temziliği için özel bakım solüsyonu ile göz çevresi temizlenir.

 

 

 

Kopek-banyo-spaKöpeğinizin tırnakları, köpek tırnak makası ile kesilir ve törpülenir.

 

 

 

 

Kopek-banyo-spaKöpeğinize tüy bakım spreyi ve dilerseniz pet parfümü sıkılır.

 

Kopek-banyo-spaPeki bütün bu bakım işlemleri ne kadar sürer? Bu süre köpeğinizin boyutuna ve tüy uzunluğuna göre değişir. Yaklaşık 1 saat sürer.

 

 

 

Kopek-banyo-spaBakımı tamamlanan köpeğiniz tertemiz ve mutlu bir şekilde size teslim edilir.

 

Kopek-banyo-spaMakas pet kuaför'de köpekler için diş fırçalama hizmeti de verilmektedir. Eğer köpeğinizin dişlerinin de fırçalanmasını isterseniz, randevu esnasında belirtmeyi unutmayın!

 

 

Köpeğime Yıkama Bakım İşlemini Ne Sıklıkta Yaptırmalıyım?

Kopek-banyo-spa

Bu sıklık mevsimsel olarak değişmektedir. Köpekler, yaz aylarında 3-4 haftada 1 kez yıkanmalıdır. Kış aylarında ise soğuk almaması için 6-8 haftada 1 kez yıkanmalıdır.

Hem köpeğinizin sağlıklı ve mutlu olması için, hem de birlikte yaşayan insanların hijyeni ve rahatlığı için köpeklerde yıkama ihmal edilmemelidir. Bu bakımları düzzenli yaptırdıkça köpeğinizin cildindeki ve tüylerindeki parlaklığı gözle görebilir. Tüylerinin daha az döküldüğünü fark edersiniz. Ayrıca bu bakımlar sayesinde deri hastalıklarına yakalanma ihtimali daha düşük olur.

Sizin ve köpeğinizin mutluluğu için Makas Pet Kuaför, profesyonel köpek yıkama hizmeti vermektedir. Uzman kadrosu ile haftanın 7 günü hizmetinizdedir. İstanbul'da alanında kalitesi ile isim yapmış, Çengelköy pet kuaför olarak, uzman kadro ve profesyonel malzemelerle çalışan, bütün süreci köpek sahibine kameradan izleme imkanı tanıyan tek pet kuafördür.

Siz de Makas Pet Kuaför'ün profesyonel bakım, köpek banyo hizmetinden faydalanmak için 0538 200 77 25 numarasını arayarak randevu alabilirsiniz.

Kopek-banyo-spa

 

Sıkça Sorulan Sorular

KÖPEĞİMİ NEDEN TIRAŞ ETTİRMELİYİM?

Öncelikle tüylü dostlarımızın normal şartlarda dış etkenlerden korunmasına ilk öncelik eden tüyleridir. Doğal ortamda, sokak yaşantısı süren dostlarımızın tıraş ettirilmesi konusunda gerekli önlemler alınmadıkça tıraş yaptırılması önerilen bir durum değildir. Doğal ortamları artık ev olan bizlerle birlikte, artık o evin bir bireyi haline gelen minik dostlarımızın ise mevsim geçişlerinde tüy dökümü, değişimi zamanlarında, tarama uygulamalarının aksatıldığı, keçeleşme, topaklaşma gibi derinin hava almasının kısıtlandığı durumlarda, deri enfeksiyonlarında, dermatolojik problemlerde gerek medikal gerek estetik açıdan dostlarımızın, profesyonel kuaförlerimiz eşliğinde belirli periyotlarda tıraş ettirilmeleri sağlık ve konforları açısından uygulanabilir bir durumdur.

Bazı özel ırklar hassas deri ve tüy yapısına sahiptir.  Pomeranian (boo) gibi çift katmanlı tüy yapısına sahip  ırklarda özel ırk makas tıraşını tercih etmeliyiz. Makine tıraşından veya kısa makas tıraşı sonrasında oluşabilme ihtimali olan alopecia x - alopesi (kara cilt hastalığı), tüy küsmesi, tıraş yanığı diye tabir ettiğimiz durumlar söz konusu olabilir. Diğer ırklarda da eğer alerji, ürtiker, hassas cilde sahip olduğunu bildiğiniz dostunuza makas tıraşını yaptırmanızı veya buldog, pincher, doberman, pug gibi kısa tüylü dostlarımıza ise medikal hipoalerjenik özel şampuanlarla banyo hizmetimizden yararlanmanızı öneririz. Uzun tüylü dostlarımızdan Yorkshire, maltese, poodle gibi özel ırklara sahipseniz dilediğiniz bir model tıraşı varsa, veya rahatsızlık verdiğini düşündüğünüz gözlerini kapatan tüyleri, genital bölge temizliği, pati bölgesindeki tüyleri rötuş, tarama ve banyo yaptırarak dostunuzun daha rahat ve bakımlı olmasını uzman pet kuaförlerimizden hizmet alarak sağlayabilirsiniz..

Medikal açıdan deri problemi yaşayan, tüylerinde ki keçeleşmelere taramanın çözüm olmadığı bir dostumuz ise gerekli uygun şartlarda pet kuaförlerimizle iletişime geçip medikal tıraş ve banyo yaptırabilirsiniz.” Sağlıklı deri hava ile temas etmelidir.”

Şikayetlerimiz tüy döküntüsüyse eğer aşağı yukarı bilmelisiniz ki 12 ayın 10 ayı bu sorunla karşı karşıyasınızdır… Gerekli taramalarla tüy dökülmesini en aza indirseniz de özellikle mevsim geçişlerinde bu tüy dökülme sorunları canınızı sıkabilir. Uzman pet kuaförlerimiz ile iletişime geçerek hangi boyutlarda kesim olacağı, öngörüldüğü takdirde gerekli işlemler hijyenik pet kuaför salonumuzda gerçekleşebilir.

Hiç bir koşulda tıraş için canlı bir hayvan uyutulmaz. Sedasyon vererek işlemlerin kolaylığına kaçan özellikle veteriner kliniklerine uyarımızdır. Uygun şekilde zaptıraptı sağlanan her kedi kolaylıkla tıraş edilebilir. Anestezinin bir hayvana verdiği zararlar yaşam kalitesini ilerleyen zamanlar da çok fazla düşürecektir. 15-20 dk gireceği stres için dostumuzun ömründen çalmayın...

Talebinize göre haftanın her günü ve saati randevu alarak hizmet alabilirsiniz.